انواع چرم بکار رفته در ساخت محصولات برند حقی

تمامی محصولات حقی از بهترین و با کیفیت ترین چرم های کارخانه های تبریز انتخاب شده اند، اما مزیت اصلی محصولات حقی چرم فقط چرم خوب نیست زیرا هر چرمی ،ویژگی و بافت منحصر به فرد دارد که برای محصول خاصی مناسب است و شناخت آن ضروری است. ما با تکیه بر سال ها تجربه مان، خصوصیت و ویژگی هر چرم، ضخامت و لطافتش را میشناسیم و آن را به بهترین شکل استفاده می کنیم.

محصولات حقی از مرغوب ترین چرمهای ایرانی هستند که به دقت با مواد طبیعی و گیاهی دباغی می شوند. این چرم ها عمدتا چرم گاوی الگانت ،چرم گاوی چاپدار ،چرم گاوی فلوتر و چرم بزی الگانت هستند.

 چرم گاوی الگانت

 یکی از مرغوبتـرین و گرانتـرین انوع چرم گاو است. در کارخانه های چرم سازی باکیفیت ترین و بهترین پوستها را که سطح آنها کاملا صاف و بدون زخم و لک باشد،جدا و تبدیل به الگانت مینمایند. رخ این چرم همان بافت طبیعی پوست است که با گذشت زمان و به مرور استفادهه زیباتر می شود و جلوه ای اصیل و شیک می یابد. چرم الگانت لطافت و نرمی خاصی دارد، در عین حال کمی آهار دار به نظر می رسد.

  چرم گاوی چاپدار

 چرم گاو است که بر روی آن طرح و نقش هایی همچون طرح پوست کروکدیل یا مار پیتون و نیز طرح های متنوع دیگری ایجاد می شود و به آن جلوه ای زیبا و متفاوت می بخشد. چرم های طرح دار معمولا در محصولات و یا در جاهایی استفاده میشود که احتمال ساییدگی و رنگ رفتگی در طول زمان وجود دارد.

 چرم گاوی فلوتر

چرمهای فلوتر نرم تر و لطیف تر از چرم های معمولی هستند و در برابر خراش و ساییدگی بسیار مقاومند. این نوع چرم، که برجستگی های ملایمی روی آن قابل لمس است. در مدلها و محصولاتی که اصطلاحا شل و کژوال هستند استفاده از این نوع چرم مناسب است.

 چرم بزی الگانت

 در کارخانه های دباغی، بهترین و مرغوب ترین نوع چرم بز انتخاب و به چرم الگانت تبدیل می شود. رخ این نوع چرم ،همان بافت طبیعی پوست است و طرح و نقش روی آن جلوه ای کاملا طبیعی دارند. چرم بزی نسبت به چرم گاوی نرم تر است و به راحتی نیز شکل می گیرد و به همین دلیل نیز معمولا در محصولاتی به کار می روند که احتیاج به انعطاف پذیری بیشتری دارند.

 

نظر خود را بنویسید